ONPU_44827 жовтня 2017 року Інституті комп’ютерних систем (ІКС) Одеського національного політехнічного університету (ОНПУ) пройшов 1-й день 17-ї обласної науково-практичної конференції за напрямом комп’ютерних наук Одеського територіального відділення Малої академії наук (МАН) – https: // www .facebook.com / groups / 1734832260086515 /

Традиційно цей день був присвячений огляду досягнень колективу співробітників і студентів ОНПУ зі створення методичного та програмного забезпечення для навчання школярів і студентів за напрямом комп’ютерних наук.
В ауд. 409 зібралося понад 50 школярів і вчителів зі шкіл районів Одеської області і м Одеси.
Більшість виступів були пов’язані з секцією «Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми». З 2016 року роботи цієї секції стала неофіційною частиною Erasmus + KA2-проекту “GameHub: университетско-підприємницьке співробітництво в ігровій індустрії в Україні”
Блажко О.А., заст. директора ІКС, учасник GameHub-ONPU-команди, розповів про особливості проекту і про те, що сьогодні розробка ігор перестає бути частиною тільки однієї секції МАН, тому що для успішної реалізації гри необхідні знання, пов’язані з секціями:
1) «Комп’ютерні системи і мережі» для використання сучасних способів людино-машинного взаємодії;
2) «Безпека інформаційних і телекомунікаційних систем» для забезпечення безпечного управління ресурсами в грі;
3) «Інформаційні системи, бази даних та системи штучного інтелекту» для створення багатокористувацьких ігор та ігор, в яких комп’ютер зі штучним інтелектом виступатиме гідним суперником гравцеві;
4) «Технології програмування (прикладне та системне програмування)» для швидкого створення ігор, які працюють швидко на різних комп’ютерних пристроях;
5) «Інтернет-технології та WEB-дизайн» для створення Інтернет-ігор з дизайном, що не поступається за ергономіці дизайну Desktop-ігор.
Продовжила виступ Лугова Т.А., доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності, також учасниця GameHub-ONPU-команди, з презентацією з основ проектування ігрових систем, показавши на безлічі прикладів важливість дизайну гри і правильне оформлення проектної документації ще до початку розробки гри з використанням програмних технологій.
Наступним промовцем став Антонюк В.В., старший викладач кафедри комп’ютерних інтелектуальних систем і мереж, також учасник GameHub-ONPU-команди, з презентацією зі створення казуальних (простих) ігор на основі автоматного програмування в інструментальному програмному середовищі Unity 3D, показавши присутнім оригінальний спосіб програмування механіки комп’ютерної ігор.

ONPU_447 ONPU_446 ONPU_444

Продовжив виступ Маслов О.В, професор і завідувач кафедри фізики, також учасник GameHub-ONPU-команди, з презентацією з основ моделювання фізичних процесів в Unity 3D, показавши присутнім можливості об’єднання відомих фізичних експериментів з віртуальними експериментами на моделі в проекті Unity 3D. У презентації і в розробці проекту моделі взяв активну участь Шевченко Я. В., студент 3-го курсу групи АС153.
Наступним промовцем став Карлів А.С., студент 5-го курсу групи АС132, з презентацією з основ розробки  доповненої реальності в Unity 3D.
Продовжив виступ Луговський В.А., студент 4-го курсу групи АС142, з презентацією з основ розробки додатків доповненої реальності з використанням сенсорів Microsoft Kinect, показавши присутнім можливості створення багатокористувацьких систем взаємодії з використанням Unity 3D.
Завершив серію презентацій 1-го дня конференції груповий виступ Булаха Г.В., студента 5-го курсу групи АС132, Луговського В.А., студента 4-го курсу групи АС142 і Іванченко Е.В, студента 2-го курсу групи АП166 з презентацією по використанню OSVR-шоломів віртуальної реальності, доповнених модулем розпізнавання руху кистей рук Leap Motion.
Необхідно відзначити, що останні дві презентації стали можливі завдяки створеній лабораторії GameLab, обладнання якої було придбано в рамках GameHub-проекту. Територіально лабораторія розташована в ауд. 910ф кафедри комп’ютерних інтелектуальних систем і мереж, але може бути доступна для проведення занять і наукових досліджень в області розробки ігор викладачами та студентами ОНПУ.
Також необхідно відзначити багаторічну участь в організації конференції одеський офіс продуктової IT-компанії Netcracker і його регіонального менеджера Олександра Гортовлюк.
Багато презентації стали рекламою майстер-класів, які відбулися у 2-й день конференції, про що буде докладно розказано в наступній новинний статті.