15-18 січня в Інституті комп`ютерних систем Одеського національного політехнічного університету продовжилися безкоштовні тренінги для школярів «Проектування навчальних комп`ютерних ігор» за Erasmus+KA2-проектом “GameHub: університетсько-підприємницька співпраця в ігровій індустрії в Україні” (№ 561728-EPP-1-2015-1- ES-EPPKA2-CBHE-JP).

ONPU_15_2 ONPU_15_3 ONPU_15_4

Одесити дізналися про це вже від телекомпанії GLAS завдяки постійній інформаційній підтримці Анна Мисюн (Anna Misyun), доцента кафедри культурології та мистецтвознавства, випускники якої працюють у багатьох регіональних ЗМІ:
https://www.youtube.com/watch?v=d1_uQWQfzmk

15 січня тренер Юлия Трояновская, асистент кафедри інформаційних систем ОНПУ, продемонструвала школярам можливості інструментального програмного середовища розробки ігор Unity3D.
Використовуючи формат «роби за мною», тренер за короткий час передала первинні навички роботи з програмними інструментами, які дозволяють:
– налаштовувати сцени з графічних примітивів;
– модифікувати стандартні проекти Unity.

16 січня тренер Олександр Блажко, доцент кафедри системного програмного забезпечення, продемонстрував школярам основи створення технічної документації, довівши важливість використання уніфікованої мови моделювання (Unified Modeling Language – UML) для точної передачі між дизайнером та програмістом сценарію гри зі змісту Game Design Document на основі UML-діаграм сценаріїв використання (Use-Case) та концептуальних класів.
Презентації представлено на відео:
https://youtu.be/86kIElxOQ7w
https://youtu.be/Ptc4UMMcXiI

Кожен з учасників команд створив свої власні діаграми, а після командного аналізу було визначено їх загальне UML-представлення.
Створення UML-діаграм у проекті однієї з команд дозволило виявити протиріччя у визначенні навчальної мети гри, яка базується на пригодах Шерлока Холмса. Команді було запропоновано знайти інші, етичні, синоніми прецеденту «вбити», що дозволить коректно завершати гру для гравця-школяра з точки зору повчальних критеріїв.
Міні презентації прототипів проектів представлено на відео https://youtu.be/ndJn4X5FnV0

17-18 січня тренер Юлия Трояновская запропонувала школярам особливий засіб програмування на основі теорії автоматів, яка базується на графі станів та переходів між станами гри, дозволяючи спростити процес програмування механіки гри. Команди провели експерименти з автоматного програмування, використовуючи програмний пакет (плагін) Unity3D PlayMaker.
Презентації представлено на відео
https://youtu.be/ggRDdf29uww
https://youtu.be/tI0Vxd1qvsk

Далі буде …