Тренінг в рамках проєкту програми Еразмус+ "Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива" (DigiUni)
З 21 по 25 липня представники Української асоціації фахівців інформаційних технологій взяли участь у четвертому робочому тренінгу проєкту. Учасників консорціуму приймали Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца (Leibniz University Hannover, LUH) та Інформаційний центр науки і техніки імені Лейбніца (раніше Бібліотека технічної інформації) (Leibniz Information Centre for Science and Technology, TIB) у Ганновері (Німеччина).
Програма тренінгу була сфокусована на таких темах, як відкрита наука та відкриті освітні ресурси; цифрова трансформація освіти, цифрова екосистема університету; національні та федеральні ініціативи та проєкти в сфері освіти, інклюзивне навчання, ІТ сервіси, навчання протягом життя та мікрокваліфікації. Також були представлені діючі проєкти співпраці з українськими університетами Open Educational Resources with Ukraine_Infomatics.
Надзвичайно корисним було ознайомлення з сервісом Open Research Knowledge Graph (ORKG), що спрямований на структурований опис наукових статей та став сервісом eDoer – безкоштовний, високоякісний, універсальний та легкий у використанні інструмент для створення курсів з використанням рекомендацій штучного інтелекту.
Учасники тренінгу ознайомились з веб-платформою для обміну академічними відео - TIB AV Portal та сервісами Twillo та OERSI. Twillo – портал для розміщення освітніх матеріалів з відкритою ліцензією, функціонує як репозиторій відкритих освітніх ресурсів (OER) для викладання у вищій школі, зокрема в університетах Нижньої Саксонії. OERSI – пошуковий індекс відкритих освітніх ресурсів для вищої освіти, надає доступ до понад 86 тис. відкритих освітніх матеріалів.
Під час тренінгу учасники ознайомились з цифровою екосистемою LUH, діяльністю eLearning Service (ZQS/elsa) Центру підвищення якості у викладанні та навчанні, розглянули Learning Management Systems, що використовуються в університеті: StudIP (центральна система управління навчанням для підтримки всіх курсів), Illias (платформа для навчання, оцінювання і проведення цифрових іспитів).
Представникам українських університетів було представлено досвід проєкту EULiST - Альянсу десяти німецьких університетів Європи. У 2018 році Європейська комісія започаткувала Ініціативу європейських університетів з метою комплексної та сталої модернізації вищої освіти в Європі. Європейські університети – це транснаціональні університетські альянси, які мають на меті розвиток спільного європейського освітнього простору.
Учасники також ознайомились з діяльністю Центру безперервної освіти (ZEW) та його програмами для підвищення кваліфікації як для фахівців у різних галузях, так і для студентів в рамках літніх і зимових шкіл, вихідних днів тощо. Результати навчання зараховуються у вигляді мікрокредитів.
Учасники тренінгу щиро вдячні команді Leibniz University Hannover та Leibniz Information Centre for Science and Technology за корисну інформацію про кращі цифрові практики, які обов’язково будуть враховані в межах реалізації проєкту DigiUni.