3-7 червня на базі європейського партнеру консорціуму DigiUni University of Alicante відбувся третій тренінг за проєктом міжнародної програми ЄС Erasmus+ «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива».
Університет Аліканте був створений у жовтні 1979 року на базі Центру університетських досліджень. Зараз в університеті навчаються близько 40 тисяч студентів. Університет визначив для себе пріоритетом цифрову трансформацію, екологічність, рівні можливості та покращення вищої освіти та наукових досліджень.
З вітальним словом виступили проєктний менеджер DigiUni в Університеті Аліканте Mario Guillo, директор з інституційних зв'язків та проєктів Juan Llopis, директорка Інституційного офісу управління проєктами Carolina Madeleine. Вони зазначили, що кожен університет має свій власний досвід у рамках проєкту DigiUni. Проєкт надзвичайно актуальний, адже ідея створення цілої екосистеми, намагання об'єднати не лише українські університети, але й розвивати мости з іншими європейськими університетами, є відповіддю на виклики сьогодення. Така екосистема є ключовою, вона розширюється на інші європейські університети, дає більше можливостей студентам та викладачам.
Тренінг буде присвячений питанням інтелектуальної власності та ліцензування в сфері освіти та розробці власної політики інтелектуальної власності в рамках проєкту DigiUni. Також відбулась зустріч з проректором з цифрової трансформації Університету Аліканте Rafael Molina, була представлена презентація досвіду цифрової трансформації університету, знайомство з платформою UACloud, проєктом KhipuLearn. Для українських партнерів проєкту провели екскурсію кампусом університету.
Тренінгова програма продовжилась презентаціями навчальних програм для викладачів Університету Аліканте та освітніх проєктів T4EU - «Трансформація для Європи», Digital Village та MEEBAI. Також учасникам презентували навчальні програми для викладачів Університету Аліканте та освітні проєкти T4EU - «Трансформація для Європи», Digital Village та MEEBAI.
«Ознайомлення з IT-інфраструктурою університету та діючими проєктами є прекрасним досвідом, фундаментом для побудови національної цифрової платформи», - зазначив координатор проєкту від України Сергій Бронін (Київський національний університет імені Тараса Шевченко).
Також відбулись зустрічі-консультації партнерів за кожним робочим пакетом проєкту DigiUni.
Учасники тренінгу щиро вдячні команді Університету Аліканте за високий професіоналізм, теплий прийом та бажання ділитися своїм досвідом, щоб вища освіта ставала кращою.