conference11

 

 

25-26 квітня 2024 року у Київському національному університеті культури і мистецтв відбулася Міжнародна науково-практична конференція

“ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В КУЛЬТУРІ, МИСТЕЦТВІ, ОСВІТІ, НАУЦІ, ЕКОНОМІЦІ ТА БІЗНЕСІ”.


       

 

         Метою конференції було обговорення перспектив розвитку та застосування інформаційних технологій і систем в культурі, мистецтві, освіті, науці, економіці та бізнесі.
         Віце-президентка Української асоціації фахівців з інформаційних технологій Олена Чайковська, кандидатка педагогічних наук, деканка факультету дистанційного навчання Київського національного університету культури і мистецтв презентувала на пленарному засіданні доповідь «Ініціативи зі створення цифрової освітньої системи в Україні» У своєму виступі вона проаналізувала поточний стан освітньої системи та висвітлила ключові аспекти, які необхідно враховувати при впровадженні цифрових технологій у навчальний процес. Пані Олена наголосила на важливості інновацій у цифровій освіті, використанні розумних технологій та розвитку онлайн-навчання. Зокрема, було акцентовано увагу на двох проєктах в яких приймає участь Українська асоціація фахівців з інформаційних технологій. Це проект dComFra міжнародної програми Еразмус+, в рамках якого було розроблено рамки цифрових компетентностей для громадян України та для педагогічних та науково-педагогічних працівників, створено Центри цифрових компетентностей, а також розроблена навчальна платформа dComFra, що містить 22 навчальних модуля.

23

 

       Олена Чайковська ознайомила присутніх з новим проектом «Digital University — Open Ukrainian Initiative» («Цифровий університет — відкрита українська ініціатива»), який реалізується в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Основна мета проекту полягає у створенні єдиної цифрової освітньої екосистеми, яка забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, яку можна здобути незалежно від місцезнаходження, з використанням цифрових інновацій в освітній галузі. До складу консорціуму проєкту входять 10 українських університетів, Міністерство освіти і науки, Міністерство цифрової трансформації, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти та закордонні університети-партнери й асоціації країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі. Проект UniDigi надзвичайно актуальний в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення України. Цей проєкт дасть можливість об'єднати українські університети в екосистему для подолання ключових викликів та наслідків вторгнення росії в Україну за допомогою цифрових технологій за підтримки ЄС.

45