На думку деяких психологів люди, які з самого дитинства добре вчилися в школі і закінчили її з медаллю виявляються зовсім не пристосованими до життя
Вони губляться в тих ситуаціях, в яких двієчники завжди вміли викручуватися будь то бійка, суперечки з начальством або освідчення в коханні. До того ж недавно вчені прийшли до висновку, що "круглі" відмінники вчетверо частіше потрапляють до психіатричних клінік.
Школярі, які мають лише відмінні оцінки, страждають біполярним розладом значно частіше учнів з середньою успішністю. До такого висновку прийшла група вчених з Великої Британії і Швеції під керівництвом Джемса МакКейба з Королівського коледжу Лондона.
У своєму звіті про дослідження, який був опублікований в British Journal of Psychiatry фахівці проаналізували успішність майже 714 тисяч шведських школярів, які закінчили обов'язкову середню освіту в 1988-1997 роках. Успішність оцінювалася за результатами іспитів, які учні здавали у віці 15 і 16 років. Отримані дані вчені порівняли зі статистикою госпіталізацій з приводу біполярного афективного розладу (раніше відомого як маніакально-депресивний психоз) у досліджуваній групі.
За результатами дослідження, учні, які одержували тільки відмінні бали, страждали біполярним розладом майже в чотири рази частіше, ніж учні із середньою успішністю. Школярі з гіршою успішністю зверталися за медичною допомогою з приводу зазначеного розладу майже в два рази частіше "звичайних" учнів.
Крім того, дослідники з'ясували, що пацієнти з біполярним розладом частіше за інших мали відмінні оцінки з музики і шведської мови. За словами МакКейба, це підтверджує результати попередніх досліджень, в ході яких було виявлено зв'язок між лінгвістичними та музичними творчими здібностями та вказаним захворюванням.
Джерело: http://osvita.ua/home/Psycholog/7269